Березень,  Житія святих

Священномученик Олексій Виноградов, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / березня на 15-й день

Священномученик Олексій народився 28 грудня 1871 року в місті Москві в сім’ї чиновника Святішого Синоду Петра Виноградова, який згодом став священником. Після закінчення 1897 року духовної семінарії Олексій Петрович три роки працював учителем, а потім 1900 року був висвячений на священника. У 1928 році отець Олексій був призначений благочинним і в 1932 році був возведений у сан протоієрея.
У 1937 році він служив у храмі в селі Новотроїцькому Високівського району Тверської єпархії. 27 листопада 1937 року отець Олексій був заарештований і наступного дня допитаний.
— Розкажіть слідству про вашу контрреволюційну діяльність серед населення! — зажадав слідчий.
— Ніякої контрреволюційної діяльності серед населення я не проводив, — відповів священник.
— Слідство має точні дані про вашу контрреволюційну діяльність і вимагає від вас правдивих свідчень, — повторив слідчий.
— Як я вже сказав вище, ніякої контрреволюційної діяльності я не проводив.
На цьому допити було закінчено, і слідчий допитав трьох лжесвідків, священника і двох селян, які дали необхідні слідству свідчення, і 5 грудня 1937 року отець Олексій був засуджений до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. До відправки в табір він перебував у в’язниці в місті Ржеві.
9 лютого 1938 року один із ув’язнених ржевської в’язниці, засуджений за вбивство, направив заяву уповноваженому НКВС, у якій писав, що 22 грудня 1937 року його перевели в камеру № 9, де перебувало п’ятдесят сім осіб, засуджених за 58-ю статтею, і серед них священник Олексій Виноградов, який, незважаючи на те, що засуджений за 58-ю статтею, “до теперішнього моменту налаштований проти радянської влади, агітує за те, що прийде час, працівники НКВС на чолі з наркомом Єжовим відповідатимуть за нас… Сталінська конституція є тільки як написаний документ, і користі в житті від неї немає нікому”.
Того ж дня було розпочато нове слідство, і наступного дня слідчий допитав священника.
— Розкажіть про проведену вами контрреволюційну пропаганду серед ув’язнених в’язниці міста Ржева! — зажадав слідчий.
— Ніякої контрреволюційної пропаганди я серед ув’язнених не проводжу і винним себе в цьому не визнаю, — відповів отець Олексій.
Було допитано лжесвідків, автора заяви і юнака, вихованця дитячого будинку, який опинився після виходу із дитячого будинку у в’язниці, і у своїх свідченнях слідчому вони обмовили священника.
10 лютого 1938 року слідство було закінчено. 25 березня трійка НКВС засудила отця Олексія до розстрілу. Протоієрея Олексія Виноградова було розстріляно 28 березня 1938 року, його поховали в загальній безвісній могилі.

Знайшли помилку