Житія святих,  Грудень

Священномученик Олександр Юзефович

Місяця грудня на 13-й день

Священномученик Олександр Іванович Юзефович народився 1858 року в селі Грузово Віленської губернії в сім’ї паламаря. Здобув освіту в Молодечненській учительській семінарії Віленської губернії. У 1875 році був зарахований послушником до Віленського Свято-Духівського монастиря, наступного року призначений псаломщиком до Преображенського собору міста Вільни.

У 1877 році Олександр Юзефович був прийнятий у Туркестанську єпархію і призначений псаломщиком до церкви станиці Лепсинської. З 1879 по 1882 рік ніс послух особистого секретаря та іподиякона при Туркестанському єпископі Олександрі (Кульчицькому). Олександр Іванович став вірним помічником і послідовником владики Олександра. У 1882 році його висвятили на ієрея до Казанської церкви села Преображенського. Отець Олександр був удостоєний низки церковних нагород, зокрема права носіння набедреника – за старанність в улаштуванні Іссик-Кульського монастиря і фіолетової скуфії – за старанність у спорудженні нового храму в селі Преображенському.

Після революції 1917 року отець Олександр служив у церкві Казанської ікони Божої Матері села Кара-Балта Пишпекського повіту Семиреченської області.

26 грудня 1920 року, в період встановлення в Семиріччі радянської влади, ієрей Олександр Юзефович прийняв мученицьку смерть через розстріл. Разом із ним був розстріляний псаломщик Іоанн Меньков.

Священномученик Олександр Юзефович зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.