Житія святих,  Серпень

Священномученик Олександр Єлоховський, пресвітер

Місяця серпня на 21-й день

Олександр Петрович Єлоховський народився 22 жовтня 1858 року в сім’ї священика села Рязаніно Спасо-Ярижецької волості Ярославського повіту Ярославської губернії.

Після закінчення Ярославського духовного училища він вступив до Новинської вчительської семінарії в селі Нове Мологського повіту для того, щоб стати вчителем російської мови, арифметики та чистописання, але не зумів її закінчити (у цей час у семінарії було відкрито революційну групу, можливо, через це Олександрові Петровичу і не вдалося закінчити курс) і 1879 року здобув місце помічника вчителя в Іванівській на Лехті школі Ростовського повіту. Після складання ним іспиту на звання вчителя початкового училища Олександр Петрович протягом 8 років був сільським учителем у селі Іванівському. Тут він одружився з Алевтиною Дмитрівною, тут же у них народився старший син Петро.

10 березня 1887 року з огляду на “вельми старанне виконання обов’язків учителя” архієпископ Ярославський і Ростовський Іонафан (Руднєв) висвятив Олександра Петровича у сан диякона до церкви села Губичеве Углицького повіту, а потім отримав місце диякона в церкві села Єрмакове Пошехонського повіту. 2 грудня 1902 року диякона Олександра було висвячено на священика до Покровської церкви села Висоцьке Никонівської волості Ярославського повіту, де прослужив вісім років. У ці ж роки отець Олександр викладав Закон Божий у Висоцькій церковно-парафіяльній школі. До цього часу в родині батюшки було вже четверо дітей: Петро, Марія, Дмитро і Любов.

У 1910 році отець Олександр став священиком Стрітенської церкви рідного села Рязанине і законовчителем у місцевій земській школі.

25 серпня 1918 року батюшку заарештували чекісти за “антирадянську агітацію” і ув’язнили в Коровницькій в’язниці в Ярославлі. Можливо, отець Олександр був репресований у зв’язку з Ярославським повстанням у липні 1918 р.

3 вересня 1918 року сповідник Христової віри був розстріляний більшовиками і похований у братській могилі на Леонтіївському кладовищі Ярославля.

Священномученик Олександр прославлений у лику святих новомучеників і сповідників Російських Архієрейським Собором Руської Православної Церкви 13-16 серпня 2000 р.