Священномученик Олександр Волков Aleksandr Volkov
Житія святих,  Грудень

Священномученик Олександр Волков

Місяця грудня на 26-й день

Священномученик Олександр Павлинович Волков народився 1873 року в місті Нарва Санкт-Петербурзької губернії в родині священика. Закінчив духовну семінарію і служив псаломщиком у місцевому храмі та вчителем у церковнопарафіяльній школі, а згодом в Олександро-Невському духовному училищі впродовж 10 років працював наглядачем за вихованцями, вчителем російської мови, викладачем Священної історії, економом. У 1901 році Олександр Павлинович був висвячений у сан диякона, в 1904 році – в сан ієрея. Служіння біля вівтаря поєднував із викладацькою діяльністю.

Отця Олександра заарештували 30 грудня 1918 року на підставі декретів Естляндської Трудової Комуни разом з ієреєм Димитрієм Чистосердовим. На зворотному боці протоколу арешту був напис навскоси: “Комісія [по боротьбі з контрреволюцією] постановила: російського попа Олександра Павлиновича Волкова – розстріляти”.

Мученицьку кончину батюшка прийняв з іншими вірянами 8 січня 1919 року на околицях Нарви, тіла їх кинули в нечистоти. Згодом один зі священиків подбав про їхнє гідне поховання.

Священномученик Олександр Волков зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 26 грудня 2001 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.