...
Священномученик Олександр Туберовський, пресвітер p1b3pjarac1jmpk081fs4g2u11nh3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Олександр Туберовський, пресвітер

Місяця грудня на 10-й день

Священномученик протоієрей Олександр Михайлович Туберовський народився у сім’ї священика у селі Макавеєво 1881 року. 1896 року він закінчив Касимівське Духовне училище, а 1902 року — Рязанську Духовну Семінарію. Через рік він вступає вільним слухачем до Московської Духовної Академії, і з 16 серпня 1907 року стає її професорським стипендіатом. 28 серпня 1907 року його призначають викладачем Калузької Духовної Семінарії з предметів основного, догматичного та морального богослов’я, а з 16 серпня 1911 року – виконуючим посаду доцента М. Д. А. на кафедрі догматичного богослов’я.

11 жовтня 1917 року Олександр Михайлович захищає дисертацію «Воскресіння Христове. Досвід Православно-містичної ідеології догмату». Це була єдина робота, написана богословом нового часу, присвячена головному догмату Християнської Церкви. Захист цієї праці почався 1 вересня 1915 року і викликав найгостріший за всю історію М. Д. А. Диспут. У ньому брали участь усі провідні богослови того часу, включаючи професора Митрофана Димитрієвіча Муретова, який склав відгук і був на той час «єдиним живим зв’язком молодої Академії з старою Академією», і священномученика отця Павла Флоренського (пам’ять 25 листопада).

Туберовський отримує після захисту ступінь магістра та призначається на посаду доцента Академії. Вже за місяць він стає екстраординарним професором М. Д. А. За магістерську дисертацію А. М. Туберовському присуджено 2 премію митрополита Макарія.

У 1919 році, у зв’язку із закриттям Духовної Академії, Олександр Михайлович виїжджає до себе на батьківщину в село Макавеєве, де бере за дружину купецьку доньку Тетяну Димитрієвну Третьякову, яка мала вищу університетську освіту. У 1922-1924 роках, у розпал антицерковних гонінь, він сповідно приймає священство і служить разом зі своїм батьком у селі Макавеєве.

13 (26) вересня 1937 року протоієрей Олександр Михайлович був заарештований, а 10 (23) грудня цього ж року 23 особи, серед яких був і отець Олександр, прийняли мученицьку кончину, розстріляні в межах Рязанської області.

Зарахований до святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.

Знайшли помилку