Житія святих,  Липень

Священномученик Олександр Сахаров, пресвітер

Місяця липня на 25-й день

Священномученик Олександр Сахаров народився 1873 року в Санкт-Петербурзі в сім’ї полкового священика протоієрея Миколи Сахарова. Після закінчення Санкт-Петербурзької Духовної академії Олександр Миколайович був висвячений у сан священика. Був зведений у сан протоієрея. На початку двадцятих років він служив у храмі Михайла Архангела в Санкт-Петербурзі.

1924 року безбожна влада в Петербурзі розгорнула посилену боротьбу з православними, ув’язнюючи їх у в’язниці і в концтабори. Для того щоб бути заарештованим, достатньо було доносу, який майже завжди надходив на той час від обновленців, які уважно спостерігали за всіма скільки-небудь ревними священиками.

У січні 1924 року в ОДПУ надійшов донос, у якому йшлося про те, що протоієрей Олександр начебто проповідував з амвона, щоб віряни не йшли за цим урядом, тому що радянська влада тимчасова, і що зі смертю Леніна народ позбувся одного з антихристів.

На початку лютого 1924 року протоієрея Олександра заарештували. На допитах він не визнав себе винним, сказавши: “Проповіді я говорив майже на кожній службі, але тільки на євангельські теми, не зачіпаючи політичних питань і громадських діячів. Можливо, комусь із слухачів у моїх проповідях дійсно здалося щось антирадянське, але я вас запевняю, що цього не було ніколи”.

26 вересня 1924 року Особлива Нарада при Колегії ОДПУ засудила отця Олександра до трьох років ув’язнення в Соловецькому концтаборі. 22 жовтня він був відправлений у концтабір, звідки йому вже не судилося повернутися. Протоієрей Олександр Сахаров помер у Соловецькому концтаборі 7 серпня 1927 року і похований у безвісній могилі.