Священномученик Олександр Преображенський пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Олександр народився 1861 року в сім’ї священника Миколая Преображенського. Після закінчення в 1882 році Пермської духовної семінарії він був призначений сільським учителем.

2 березня 1885 року Олександр був висвячений на священника до Троїцької церкви в заводі Пожва Солікамського повіту Пермської губернії та призначений законовчителем чоловічого училища. 1894 року отця Олександра призначили завідувачем Усть-Пожевської школи грамоти і членом благочинницької ради, 1898 року він став завідувачем Городищенської школи, а 1916-го обійняв посаду законовчителя у вищому початковому училищі.

За свою педагогічну діяльність священник неодноразово був відзначений єпархіальним начальством. 1906 року його нагородили наперсним хрестом, а 1917-го звели в сан протоієрея. Того ж року він став благочинним Другого Солікамського округу.

Протоієрей Олександр Преображенський був розстріляний безбожниками-більшовиками у вересні 1918 року в селі Усольє Солікамського повіту Пермської губернії. За розповідями очевидців, священик помирав, гаряче молячись і тримаючи в руці хрест.