Житія святих,  Січень

Священномученик Олександр Органов

Місяця січня на 1-й день

Священномученик Олександр Олександрович Органов народився 1873 року в селі Туарма Самарської губернії в сім’ї диякона. До прийняття священного сану він служив у 1-й дивізії 1-го Преображенського полку рядовим, потім – ротним писарем. Вийшовши у відставку, Олександр Олександрович став служити в церкві псаломщиком. У сан ієрея він був висвячений у самий розпал післяреволюційних гонінь. До арешту в 1937 році отець Олександр служив у храмах Самарської єпархії, а на момент арешту “проживав у Куйбишеві без певних занять”.

Ієрей Олександр Органов був заарештований 30 листопада 1937 року і проходив у груповій справі “Справа архієпископа Олександра (Трапіцина) та ін.”. Самара, 1938 р.”. Його звинувачували в “участі в підпільній контрреволюційній церковно-сектантській організації”. Жодної провини за собою священник не визнав. Незважаючи на це, його засудили до розстрілу.

Отець Олександр був розстріляний 14 січня 1938 року разом з архієпископом Олександром та іншими священнослужителями. Похований у спільній могилі в Куйбишеві.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.