Житія святих,  Вересень

Священномученик Олександр Нікольський

Місяця вересня на 4-й день

Священномученик Олександр Миколайович Нікольський народився 1870 року в селі Цвинтарі Сергачського повіту Нижегородської губернії в сім’ї священика. Закінчивши Нижегородську духовну семінарію, був визначений на священицьке місце в село Степанове Арзамаського повіту. Пізніше його перемістили до Знам’янської церкви в селі Кечасово Сергачського повіту, а з 1914 року служив другим священиком у нижегородській Варваринській церкві.

Влітку 1937 року отець Олександр був заарештований і поміщений до Горьківської в’язниці. Разом із ним заарештували і багатьох інших священнослужителів нижегородських храмів. Усіх їх обвинувачували як учасників церковно-фашистської підпільної терористичної групи на чолі з митрополитом Феофаном (Туляковим). На єдиному допиті старого отця Олександра наполегливо переконували зізнатися в контрреволюційній діяльності, якої він ніколи не вів. Жодної провини за собою священик не визнав.

Особлива трійка НКВС засудила священномученика Олександра Нікольського до розстрілу. Вирок був приведений у виконання 4 жовтня 1937 року. Отець Олександр прийняв мученицьку кончину в один день зі своїм рідним братом священномучеником Іоанном Нікольським. Похований у спільній безвісній могилі на одному з розстрільних полігонів Горьківського НКВС.