Священномученик Олександр Махетов, пресвітер

Священномученик Олександр народився 1868 року в Юрюзань-Іванівському заводі Златоустівського повіту Уфімської губернії в сім’ї селянина Миколи Махетова. 1887 року Олександр закінчив Благовіщенську вчительську семінарію і був призначений вчителем і законовчителем у Сепичевське земське училище в Оханському повіті Пермської губернії; 1888 року його перевели до Спешковського земського училища, а 1890 року – до Шликовського земського училища.
26 листопада 1894 року Олександра висвятили у сан диякона до Михайло-Архангельської церкви Сиропітального будинку в місті Кунгурі і призначили вчителем у першому класі його вихованців. 1900 року диякона Олександра було переведено в Ново-Усольську Спасо-Преображенську церкву і призначено вчителем у Спасо-Преображенську церковно-парафіяльну школу.
8 червня 1901 року він склав іспити на здобуття ієрейського сану і 2 червня 1902 року його висвятили на священика до Троїцької церкви в селі Льонва Солікамського повіту і призначили за самовчителем у жіноче училище в тому ж селі. Обраний членом благочинницької ради на 1912-1914 роки. Восени 1918 року священик Олександр Махетов був заарештований більшовиками; вони прицвяхали його ліву руку, а в праву дали хрест; після цього мучителі стали колоти його штиками і потім розстріляли.