Священномученик Олександр Махетов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Олександр народився 1868 року в Юрюзань-Іванівському заводі Златоустівського повіту Уфимської губернії в сім’ї селянина Миколи Махетова. 1887 року Олександр закінчив Благовіщенську вчительську семінарію і був призначений вчителем і законовчителем до Сепичевського земського училища в Оханському повіті Пермської губернії. Наступного року його перевели до Спешковського земського училища, а 1890 року перемістили до Шликовського земського училища.

26 листопада 1894 року Олександр був висвячений в сан диякона до Михайло-Архангельської церкви при сирітському домі в місті Кунгурі і призначений вчителем у першому класі його вихованців. 1900 року диякона Олександра перевели до Ново-Усольської Спасо-Преображенської церкви і призначили вчителем у Спасо-Преображенській церковно-парафіяльній школі.

8 червня 1901 року священномученик Олександр склав іспити на отримання ієрейського сану і 2 червня 1902 року був рукопокладений на священника до Троїцької церкви в селі Льонва Солікамського повіту, а також був призначений законовчителем жіночого училища в тому самому селі. Окрім того, протягом 1912–1914 років він був членом благочинницької ради.

Восени 1918 року священник Олександр Махетов був заарештований більшовиками. Вони прибили гвіздками його ліву руку, а в праву дали хрест; потім мучителі стали колоти його штиками і після цього розстріляли.