Священномученик Олександр Крилов Aleksandr Krilov
Житія святих,  Грудень

Священномученик Олександр Крилов

Місяця грудня на 26-й день

Священномученик Олександр Іванович Крилов народився 1892 року в селі Ряхово Ковровського повіту Володимирської губернії в сім’ї вчителя. Його мати передчасно померла, і батько повторно одружився. Мачуха майбутнього отця Олександра, Єлисавета, була доброю, ласкавою і релігійною жінкою. Вона вивчила хлопчика молитов і згодом підтримала його в прагненні стати священиком.

Олександр закінчив Володимирську духовну семінарію. З 1915 року він прислуговував у храмі села Смердово Юр’ївського повіту, а пізніше був висвячений на священика і став служити в цій церкві.

Під час революційних гонінь отцю Олександру доводилося змінювати місце служби на парафіях Володимирської області. До 1920 року він служив у селі Єльтесуново Небиловського району Володимирської області.

Крім служіння в храмі, отець Олександр займався господарством. Батюшка був майстром на всі руки: садівником, бджолярем, орав землю, збирав урожай зернових, заготовляв сіно.

У 1929 році влада обклала отця Олександра непосильним податком. Священик, схвильований сльозами приреченої на злидні сім’ї, прийшов до сільради і в присутності кількох людей відмовився здавати цей податок. За це його незабаром заарештували і засудили на 3 роки концтабору. Термін отець Олександр відбував на станції Пінюг Комі АРСР Північних таборів ОДПУ особливого призначення (СЕВЛОН), де працював землекопом. Навіть у таборі отець Олександр таємно звершував треби, сповідував, відспівував покійних. Одного разу двоє ув’язнених, яких вранці мали розстріляти, попросили батюшку їх відспівати. Він виконав їхнє прохання.

З ув’язнення отець Олександр повернувся 1932 року сильно постарілим, хоча йому було всього 40 років.

Батюшку постійно переслідувала місцева влада, погрожуючи знову посадити до в’язниці. Він шукав нове місце служби, їздив по єпархіях. З 1935 по 1937 роки він служив на кількох парафіях. Останнім же місцем його служіння став храм у селі Стрілки Вичугського району Іванівської області. Батюшці довелося поєднувати з церковною службою працю в місцевому колгоспі.

За доносом деяких членів церковної громади в грудні 1937 року отця Олександра заарештували й ув’язнили в Кинешемській в’язниці за звинуваченням в активній контрреволюційній агітації та в тому, що за його ініціативою проводили “контрреволюційні нелегальні збіговиська церковників”. Отець Олександр визнав себе винним лише в тому, що переобрав пасивну церковну раду без дозволу на те райвиконкому. Незважаючи на це, його засудили до розстрілу. Священномученик Олександр Крилов був розстріляний 8 січня 1938 року в місті Іваново і похований на міському цвинтарі Балино.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 7 жовтня 2002 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.