Священномученик Олександр, єпископ Єрусалимський p1ajm6b3fi71plbe89219r416t44
Житія святих,  Грудень

Священномученик Олександр, єпископ Єрусалимський

Місяця грудня на 12-й день

Святий священномученик Олександр, що доблесно трудився і постраждав за віру Христову, належав до численних учнів, яких найвідоміший вчитель Церкви III століття Климент Олександрійський збирав біля себе в Олександрії, і перебував у тісній дружбі з Орігеном. На початку III століття святий Олександр був єпископом у Флавії, Каппадокії. У гоніння Септимія Севера за ревність до віри Христової він зазнавав ув’язнення. Після звільнення святий отримав бажання поклонитися святим місцям в Єрусалимі, де був зустрінутий народом і пустельниками, повідомленими згори про його прибуття, і по ясному небесному одкровенню обраний співправителем старого патріарха Єрусалимського Наркісса. Протягом цілого покоління 38 років святий Олександр мудро керував Єрусалимською церквою. Він був відомий своєю любов’ю до освіти.

При Єрусалимській церкві він влаштував своїм коштом значну бібліотеку з книг Святого Письма і творів християнських письменників, що існували на той час. У гоніння Декія святий Олександр був витребуваний у Кесарію Палестинську на суд і там вдруге сповідав Христа. Кинутий у в’язницю, він пробув там досить тривалий час і там же віддав дух свій Господеві.