...
Березень,  Житія святих

Священномученик Олександр Флегінський, пресвітер.

Місяця березня на 24-й день.

Священик Олександр Косьмич Флегінський народився 19 лютого 1861 року у сім’ї священика. Після закінчення 1883 року Ставропольської духовної семінарії отримав місце псаломщика при Казанському соборі міста Ставрополя. У цьому ж році висвячений у диякона, а потім у священика і визначений у клір храму мученика Лонгіна сотника станиці Ключової Кубанської області. У 1885 році переведений у станицю Красногірську, де обіймав посаду окружного місіонера, а потім окружного духівника у благочинні. Був членом Ставропольського єпархіального церковноархеологічного товариства.
У 1908 році переведений у станицю Георгіє-Афіпську і призначений благочинним 17 округами. Після захоплення станиці більшовицькими військами у березні 1918 року, населеним пунктом пронеслася хвиля насильства та швидких розправ. У цей час схоплений і порубаний на шматки червоноармійцями отець Олександр. Згодом було встановлено дату смерті – 24 березня. Тіло було знайдено за межами станиці через сім місяців після вбивства. Син отця Олександра зміг вивезти останки до міста Катеринодару, де 18 вересня в Олександро-Невському соборі при великому збігу народу та духовенства відбулося відспівування.
4 травня 2017 року Священний Синод Російської Православної Церкви прийняв рішення про включення імені священика Олександра Флегінського до Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, з вшануванням 6 квітня (24 березня).

Знайшли помилку