Березень,  Житія святих

Священномученик Олександр Флегінський, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця березня на 24-й день

Священник Олександр Косьмич Флегінський народився 19 лютого 1861 року у сім’ї священник. Після закінчення 1883 року Ставропольської духовної семінарії отримав місце псаломщика при Казанському соборі міста Ставрополя. У цьому ж році висвячений на диякона, а потім на священника і визначений у клір храму мученика Лонгіна сотника станиці Ключової Кубанської області. У 1885 році переведений у станицю Красногірську, де обіймав посаду окружного місіонера, а потім окружного духівника у благочинні. Був членом Ставропольського єпархіального церковно-археологічного товариства.

У 1908 році переведений у станицю Георгіє-Афіпську і призначений благочинним 17 округу. Після захоплення станиці більшовицькими військами у березні 1918 року, населеним пунктом пронеслася хвиля насильства та швидких розправ. У цей час схоплений і порубаний на шматки червоноармійцями отець Олександр.

Згодом було встановлено дату смерті – 24 березня. Тіло було знайдено за межами станиці через сім місяців після вбивства. Син отця Олександра зміг вивезти останки до міста Катеринодару, де 18 вересня в Олександро-Невському соборі при великому зібранні народу та духовенства відбулося відспівування.

Рішення про включення імені священник Олександра Флегінського до Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, з вшануванням 6 квітня (24 березня), було ухвалене 4 травня 2017 року.