Священномученик Мирон Кизицький, пресвітер p1clj84ptj9to1jep3ph3baora4
Житія святих,  Серпень

Священномученик Мирон Кизицький, пресвітер

Місяця серпня на 17-й день

Святий мученик Мирон був пресвітером в Ахаїї (Греція), жив у III столітті. Постраждав 250 року за імператора Декії (249-251). Пресвітер був лагідним і милостивим до людей, але водночас і мужнім у захисті своїх чад. Одного разу в свято Різдва Христового він звершував богослужіння. До храму увійшов місцевий правитель Антипатр із воїнами, щоб схопити тих, хто молився, і повести їх на муки. Бачачи це, святий Мирон став гаряче заступатися за паству, викриваючи правителя в жорстокості. Святий був підданий катуванням. Його повісили і стругали тіло залізними гребенями. Потім пресвітера кинули в розпечену піч, але Господь зберіг мученика, тоді як ті, що стояли поруч, до 150 осіб, були обпалені вогнем, що вирвався з печі. Тоді правитель став примушувати мученика поклонитися ідолам. Отримавши від святого Мирона тверду відмову, Антипатр наказав різати ремені з його шкіри. Святий Мирон узяв один із ременів і кинув його в обличчя мучителю. Розлютившись, Антипатр велів стругати святого Мирона залізом по обдертому тілу, а потім віддав мученика на поталу звірам. Але звірі його не чіпали. Відчуваючи себе переможеним, Антипатр у безсилій люті наклав на себе руки. Святого Мирона відвели в м. Кизик, де йому відсікли голову мечем († 250).

Тропарь священномученику Мирону Кизическому, глас 4

Му́ченик Твой, Го́споди, Ми́роне/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак священномученику Мирону Кизическому, глас 4

Измла́да Христа́ возлюби́в, пресла́вне,/ и Того́ соблюда́я Боже́ственныя за́поведи,/ к Тому́ прите́кл еси́ весь цел,/ Ми́роне всече́стне,/ и со А́нгелы мо́лишися приле́жно./ Проси́ всем почита́ющим па́мять твою́// оставле́ния грехо́в.

Кондaкъ с™aгw, глaсъ д7.
Под0бенъ: Вознесhйсz:

И#змлaда хrтA возлюби1въ, преслaвне, и3 тогw2 соблюдaz бжcтвєнныz зaпwвэди, къ томY притeклъ є3си2 вeсь цёлъ, мЂрwне всечeстне, и3 со ѓгGлы м0лишисz прилёжнw. проси2 всBмъ почитaющымъ пaмzть твою2 њставлeніz грэхHвъ.