Священномученик Миколай Єршов, пресвітер p1dp0gt5gb1aqggp6b6jd4m1h523
Житія святих,  Грудень

Священномученик Миколай Єршов, пресвітер

Місяця грудня на 3-й день

Священномученик Миколай Єршов народився 1888 року в селі Рюмінське у селянській родині. Навчався у сільській школі. У 1912 році був висвячений на диякона. Після висвячення в ієрея того ж 1912 року служив отець Миколай у селі Павлівська пустка Олександрівського повіту Володимирської губернії. З 1931 року місцем служіння священика було село Романове Переяславського району Ярославської області, а згодом він був настоятелем храму в селі Городищі. Отець Миколай ревно виконував свої пастирські обов’язки, наставляючи парафіян у православній вірі та вірності Церкві.
У жовтні 1937 року отця Миколу було заарештовано, йому приписали «участь в антирадянському угрупуванні, дискредитацію колгоспного будівництва, проведення повстанської агітації». Священик відкинув усі звинувачення та винним себе не визнав. 14 жовтня його було засуджено трійкою при УНКВС по Ярославській області до восьми років ВТТ. 16 грудня 1937 р. отець Миколай помер в ув’язненні за невідомих обставин.