...
Священномученик Миколай Толгський p1aqoqaki21q191hc1a8b1k4h1vl34
Житія святих,  Серпень

Священномученик Миколай Толгський

Місяця серпня на 14-й день

Священномученик Микола – Микола Васильович Толгський – народився 20 лютого 1886 року в селі Дорки Бронницького повіту Московської губернії. Він був молодшим із трьох братів-священиків, синів протоірея Василя Толгського, який служив у селі Дорки. Освіту майбутній священномученик отримав спочатку у Московській Духовній Семінарії, потім став кандидатом богослов’я у Московській Духовній Академії. Священний сан він прийняв після закінчення Академії і був спрямований на служіння в Хрестовоздвиженську церкву села Алтуф’єво Московської губернії, потім був переведений до Москви до церкви преподобного Сергія в Пушкарях.
Отець Миколай був дуже яскравою фігурою у церковному житті того часу. Незважаючи на гоніння, що розгортаються безбожною владою на Церкву, він активно займався просвітницькою діяльністю, створював хори. На духовно високого пастиря звернули увагу, він став особисто відомим Св. Патріарху Тихону. Отець Миколай був призначений благочинним Стрітенського Сорока церков округу, висвячений у протоієреї, нагороджений митрою.
У 1922 році протоієрея Миколу було заарештовано за викладання Закону Божого, але через два тижні відпущено. Другий арешт відбувся 12 квітня 1935 року: особлива Нарада при НКВС СРСР засудила заарештованого священика до 3 років заслання до міста Чимкента Південно-Казахстанської області.
23 червня 1937 року отця Миколу було заарештовано втретє і востаннє на засланні.
На допиті на запитання слідчого: “Дайте свідчення про Вашу діяльність”, отець Миколай відповів: “Контр-революційною діяльністю я не займався і показати з цього питання нічого не можу”.
Трійка при УНКВС по Південно-Казахстанській області засудила отця Миколи до вищої міри покарання – його розстріляли 27 серпня 1937 року в Лисій балці міста Чимкента, наразі місце його поховання невідоме. Священномученик Микола був уславлений у лиці святих на Ювілейному Архієрейському соборі Російської Православної Церкви у 2000 році.

Знайшли помилку