Житія святих,  Вересень

Священномученик Миколай Скворцов, пресвітер

Місяця вересня на 15-й день

Священномученик Микола Григорович Скворцов народився в сім’ї священика в селі Буняково Московської губернії 1875 року. Закінчив Московську духовну семінарію і був висвячений на священика до храму святих Косми і Даміана в селі Космодаміанському Московського повіту.

З грудня 1917 року отець Миколай служив у храмі на честь святих Петра і Павла в Лефортово в Москві, одночасно був законовчителем у школах. Коли викладання Закону Божого заборонили, він викладав його в храмі. Уроки йшли двічі на тиждень, по неділях і четвергах. Учнів збиралося близько ста осіб. У 1922 році “за незаконне викладання релігії” батюшку заарештували, але незабаром відпустили, проте заборонили викладання. Отець Миколай став запрошувати до Петропавлівського храму послужити і сказати проповідь професора Московської духовної академії протоієрея Володимира Страхова, і той по неділях читав лекції з аскетики, використовуючи в них праці святителя Феофана Затворника.

Кілька разів отця Миколая намагалися усунути від настоятельства, але парафіяни, знаючи його безкорисливе і самовіддане служіння, виступали на його захист, і він залишався на своєму місці.

У серпні 1937 року отця Миколая заарештували “за антирадянську діяльність”, ув’язнили в Бутирській в’язниці і засудили до розстрілу. Протоієрея Миколая Скворцова було розстріляно 27 вересня 1937 року, його поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 27 грудня 2005 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.