Священномученик Миколай Рождественський, пресвітер

Священномученик Микола народився 26 лютого 1867 року в селі Присади Тульського повіту Тульської губернії в сім’ї псаломщика Іоанна Рождественського. У 1888 році Микола закінчив Тульську Духовну семінарію і був призначений учителем у Чердинський повіт Пермської губернії. 18 березня 1890 року його висвятили на священика до Христорождественської церкви в селі Юм Чердинського повіту і призначили за самовчителем Юмського училища і місцевих церковних шкіл. У 1896 році отець Миколай був переведений в Олексіївську церкву в селі Єгва Солікамського повіту і призначений завідувачем місцевих церковних шкіл. З 1899-го до 1901 року його обирали духівником у 3-му Солікамському благочинницькому окрузі. У 1908 році отець Миколай служив у Свято-Троїцькому соборі в місті Солікамську. У 1909-1910 роках він був духівником північної половини 1-го Оханського благочинницького округу. У 1910 році отець Миколай був переведений до Троїцького храму в селі Чернівське Оханського повіту і призначений законовчителем Липовського і Сухумського земських училищ, був завідувачем Плоскінської церковно-парафіяльної школи і законовчителем Чернівського двокласного училища, а згодом його було переведено в Стрітенську церкву в селі Очерсько-Острозьке того ж повіту. Священик Миколай Рождественський був розстріляний безбожниками-більшовиками взимку 1918 року.