Священномученик Миколай Рождественський пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Миколай народився 26 лютого 1867 року в селі Присади Тульського повіту Тульської губернії в сім’ї псаломщика Іоанна Рождественського. У 1888 році він закінчив Тульську духовну семінарію і був призначений учителем до Чердинського повіту Пермської губернії.

18 березня 1890 року Миколай був висвячений на священника до храму на честь Різдва Христового в селі Юм Чердинського повіту і призначений законовчителем Юмського училища та місцевих церковних шкіл. У 1896 році він був переведений до Олексіївської церкви в селі Єгва Солікамського повіту і призначений завідувачем місцевих церковних шкіл.

З 1899-го до 1901 року священника обирали духівником у Третьому Солікамському благочинницькому окрузі. У 1908 році отець Миколай служив у Свято-Троїцькому соборі в місті Солікамську, а в 1909–1910 роках був духівником північної половини Першого Оханського благочинницького округу. У 1910 році він був направлений до Троїцького храму в селі Черновське Оханського повіту і призначений законовчителем Липовського та Сухумського земських училищ. Священномученик також був завідувачем Плоскінської церковно-парафіяльної школи і законовчителем Черновського двокласного училища, а згодом був переведений до Стрітенської церкви в селі Очерсько-Острозьке того ж повіту.

Священник Миколай Рождественський був розстріляний безбожниками-більшовиками взимку 1918 року.