Священномученик Миколай Покровський, пресвітер Nikolay Pokrovskiy 5 03
Житія святих,  Березень

Священномученик Миколай Покровський, пресвітер

Місяця березня на 5-й день

Священномученик Микола Сергійович Покровський народився 1864 року в родині священика. Закінчив Симбірську духовну семінарію. Служив псаломщиком. У 1891 році був висвячений на священика. Призначений на парафію в село Нікуліно Карсунського повіту. У 1895 році переміщений у храм скасованого Благовіщенського монастиря села Кашпір Сизранського повіту.

1907 року, під час голоду в Поволжі, отець Миколай організував збір хліба для допомоги голодуючим. У 1908 році його перемістили до церкви Димитрія Солунського в селі Горюшки Сенгілеївського повіту.

Після революційного перевороту 1917 року радянська влада намагалася закрити храм. Селяни твердо стали проти цього. Зібравшись у церкві з дозволу священика, вони постановили, що ніхто і ніколи не має права закривати їхній храм. Більшовики озлобилися на священика.

У березні 1919 року на території Симбірської губернії спалахнуло Чапанне повстання. Для придушення цього селянського хвилювання прибули червоноармійці. Вони звинуватили отця Миколу в тому, що він був пособником заколотників і духовно керував ними. У ніч на 18 березня 1919 року священика заарештували і засудили до розстрілу за “підбурювання і контрреволюційну напутню проповідь перед повсталими”. Розстріл відбувся 18 березня 1919 року. Новомученик був похований на місцевому парафіяльному кладовищі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 11 квітня 2006 року визначенням Синоду Руської Православної Церкви.