...
Священномученик Миколай (Клементьєв), архієпископ Великоустюзький p1dq1isfkemgi1cgi1ec69fk1eia3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Миколай (Клементьєв), архієпископ Великоустюзький

Місяця грудня на 18-й день

Священномученик Миколай, архієпископ Великоустюзький (у світі Микола Федорович Клементьєв) народився 1873 року в Костромській губернії в сім’ї священика. Закінчивши 1899 року Санкт-Петербурзьку Духовну Академію зі ступенем кандидата богослов’я, Микола Клементьєв отримав посаду вчителя логіки та латинської мови в Олександро-Невському Духовному училищі. У 1904 році він був висвячений у ієрея до цвинтарної Георгіївської церкви в Санкт-Петербурзі. Служив також у храмі Охтенського дитячого притулку, у церкві Зіслання Святого Духа на Великій Охті. У 1919 році отець Миколая був нагороджений саном протоієрея і призначений настоятелем Петроградського храму Зіслання Святого Духа, а також благочинним 10-го благочиння.
1922 року протоієрей Микола був заарештований у справі «про вилучення церковних цінностей», засуджений до 3 років ув’язнення, але через 9 місяців звільнений. У 1924 році отець Миколай, який був на той час вдівцем, з благословення Патріарха Тихона прийняв чернецтво і був висвячений на єпископський сан і призначений єпископом Сестрорецьким, вікарієм Петроградської єпархії. Єпископ Миколай активно протидіяв оновленцям, вживав заходів проти скликання обновленського собору, просвітлював паству щодо справжньої суті обновленського руху. У 1925 році він був заарештований і відправлений на три роки до Сибіру.
Після відбуття терміну єпископ Микола оселився у Твері і лише 1931 року зміг повернутися до Ленінграда. Півтора року він жив у своїх дочок, доки не було введено загальну паспортизацію. Владиці не дозволили отримати прописку у Ленінграді. Він виїхав до міста Тихвін, але й там йому відмовили у прописці. Після цього митрополит Сергій призначив його єпископом Микільським, який керує Великоустюзькою єпархією. У 1934 році владика був нагороджений саном архієпископа і призначений правлячим архієреєм Великоустюзьким та Усть-Вимським.
У 1935 році відбувся новий арешт у складі «контрреволюційної групи» та засудження на 5 років заслання в Казахстан. Перебуваючи на засланні в Тюлькубаському районі Південно-Казахстанської області архієпископа Миколу (Клементьєва) було заарештовано 23 грудня 1937 року, 30 грудня засуджено до вищої міри покарання і наступного дня розстріляно.

Знайшли помилку