Житія святих,  Липень

Священномученик Миколай Брянцев, пресвітер

Місяця липня на 8-й день

Священномученик Микола Брянцев народився 1867 року. Місцем його служіння була градська П’ятницько-Тугівська церква міста Ярославля. У 1918 році 8 липня отець Миколай був розстріляний більшовиками прямо біля храму за те, що не дозволяв їм вкотити на церковну дзвіницю гармату для обстрілу міста.
Матушка Галина, дружина настоятеля храму отця Дмитра Денисова розповідає:
– Ми не знали, де ж похований отець Миколай, що взагалі стало з його тілом, і ось, гортаючи опис храму за 1850-й рік, у якому перелічено церковні книги, проти одного з Євангелій бачу написане простим фіолетовим чорнилом: “поховано разом із тілом убитого священика Брянцева”. А пізніше в метричних книгах знайшла й інший запис: “…вбитий 8 липня, відспівували18 липня священицьким чином. Похований на місцевому кладовищі”.
Уперше від матінки про це дізналися і нащадки священика, його онук і правнучка, які живуть у Ярославлі. Священномученик Миколай – нині небесний покровитель Тугової гори, та й усього міста, прославлений Церквою в лику святих.