Житія святих,  Грудень

Священномученик Микола Заболотський

Місяця грудня на 2-й день

Священномученик Микола Миколайович Заболотський народився 1876 року в місті В’язьмі Смоленської губернії в сім’ї священика.

Закінчив В’яземське духовне училище. Навчався в Московській і Віфанській духовних семінаріях, потім вступив до Юр’ївського університету, але через важку хворобу змушений був залишити навчання.

У 1910 році був висвячений на священика до храму в селі Будаєво Гжатського повіту. Після служив в інших сільських храмах.

Останнім місцем його служіння з 1931 року стала церква в селі Некрасово Уваровського району Московської області. Отець Миколай був удостоєний сану протоієрея і призначений благочинним.

Навесні 1937 року представники місцевої влади стали писати скарги в НКВС, що отець Миколай нібито здійснював протиправні дії. Священика звинувачували у здійсненні таїнств і треб вдома без дозволу влади, агітації людей не працювати на Великдень, лікуванні людей і тварин.

У листопаді 1937 року протоієрея Миколу заарештували й ув’язнили в місті Можайську. Знайшлися лжесвідки, зі свідчень яких випливало, що священик не зважав на вказівки влади і займався антирадянською діяльністю. На допиті від отця Миколая вимагали зізнання в активній антирадянській агітації. Однак священик тримався твердо і назвав подібні звинувачення брехнею. 5 грудня 1937 року трійка НКВС по Московській області засудила протоієрея Миколая до розстрілу. Протоієрея Миколая Заболотського було розстріляно 15 грудня 1937 року на полігоні Бутове під Москвою, його поховали в безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 25 березня 2004 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.