Священномученик Миколай Восторгов Nikolay Vostorgov
Житія святих,  Січень

Священномученик Миколай Восторгов

День пам'яті (н. ст.)

Священномученик Миколай Євдокимович Восторгов народився 1875 року в селі Нікологорському В’язниківського повіту Володимирської губернії в сім’ї псаломщика. Здобув освіту в духовному училищі. У 1927 році був висвячений на священника до храму села Голенищево Володимирської губернії, наприкінці 1927 року переїхав служити в село Чулково Нижегородської області.

У серпні 1929 року отця Миколая заарештували. Він був неправдиво звинувачений у “ворожому ставленні до заходів радянської влади в галузі колгоспного будівництва” і засуджений до 3 років концтаборів. Сповідник гідно тримався на допиті, ані себе, ані інших не обмовив і не визнав за собою жодної провини.

Спочатку отець Миколай перебував в ув’язненні у в’язниці міста Муром, потім його вислали на Соловки. Не витримавши умов Соловецького концтабору, священномученик помер через два з половиною місяці, 1 лютого 1930 року.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Церкви Руської у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.