Священномученик Миколай Онянов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Миколай народився 27 листопада 1862 року в селі Усольє Солікамського повіту Пермської губернії в сім’ї селянина Михайла Онянова. Миколай мав великі здібності і 1878 року першим учнем закінчив Усольське двокласне училище. Він вирішив присвятити себе служінню Церкві, і в 1879 році його було призначено церковником до Іоанно-Предтеченської церкви в селі Зирянське Солікамського повіту Пермської губернії. Миколай став старанним та успішним помічником для священника в його роботі з дітьми в церковно-парафіяльній школі. У 1885 році його прийняли в духовне звання і призначили псаломщиком до Іоанно-Предтеченської церкви села Стефанівського Осинського повіту. 14 лютого 1888 року Миколай був висвячений на диякона до цієї церкви і 1893 року призначений законовчителем.

11 травня 1904 року диякон Миколай був рукопокладений на священника до церкви святих апостолів Петра і Павла в село Таман Солікамського повіту і призначений законовчителем земського початкового училища в цьому селі. 1908 року його призначили завідувачем Бистринської церковно-парафіяльної школи.

Священник Миколай Онянов був розстріляний безбожниками-більшовиками у вересні 1918 року і закопаний у піску навпроти собору в селі Усольє.