Священномученик Михайло Тихоницький, пресвітер 63838600756ab642211292
Житія святих,  Вересень

Священномученик Михайло Тихоницький, пресвітер

Місяця вересня на 7-й день

Тихоницький Михайло Петрович народився 1846 року в сім’ї псаломщика. Закінчивши повний курс Вятської духовної семінарії, 1868 року його висвятили в сан священика. Він почав своє пастирське служіння в Іллінській єдиновірчій церкві Іжевського заводу, потім у селах Подрельє і Бистриця, а в 1880 році в місті Орлові. Отець Михайло був чесною і чуйною людиною, любив своїх парафіян, і вони платили йому любов’ю. В Орлові отець Михайло викладав у місцевій гімназії Закон Божий. В учнях він виховував щире почуття шанування Бога, любові до Церкви і поваги до людей.
1917 року Росію накрила хвиля революції та червоного терору. Сумуючи про горе, що спіткало російський народ, Патріарх Тихон видав послання, в якому прокляв гонителів Церкви, закликав усіх людей до миру і злагоди. 15 лютого 1918 року отець Михайло зачитав послання Святішого Патріарха Тихона за Божественною літургією в Казанському соборі міста Орлова. Незабаром його заарештували і віддали під суд. Парафіяни заступилися за улюбленого батюшку і змогли вмовити гонителів відкласти арешт. Але, через пів року, коли країну захлеснула нова хвиля червоного терору, отець Михайло був знову схоплений. Надзвичайна Комісія при Трибуналі, провівши слідство, постановила: “за поширення контрреволюційних ідей священика Михайла
Ухвалою Священного Синоду Руської Православної Церкви отець Михаїл нині зарахований до лику новомучеників і сповідників Руських. Прославлення його відбулося 2003 року. 8 вересня 2008 року на кладовищі м. Орлова були знайдені його святі мощі, які нині спочивають у парафіяльній церкві Різдва Пресвятої Богородиці.