Священномученик Михаїл Денисов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Михаїл народився 1869 року в селі П’ятигори Чердинського повіту Пермської губернії в сім’ї священника Фотія Денисова, який служив у Георгіївській церкві в цьому селі; отець Фотій помер, коли Михаїлу було чотири роки. У 1888 році Михаїл закінчив три класи Пермської духовної семінарії і вступив псаломщиком до Преображенської церкви в селі Юксієво Чердинського повіту. 1893 року його направили служити до Преображенського храму в селі Усть-Косьва Солікамського повіту, а в 1894 році призначили до Олександро-Невського храму в село Юсьва того ж повіту.

10 серпня 1897 року він був висвячений на диякона до Олексіївського храму в селі Єгва Солікамського повіту і призначений вчителем та законовчителем школи грамоти Єгвинської парафії. У 1900 році його перевели до Хрестовоздвиженського храму в селі Бондюг Чердинського повіту і рік потому призначили вчителем земського училища. У 1904 році ж отця Михаїла направили до Хрестовоздвиженського храму в село Силвинське Кунгурського повіту і призначили законовчителем церковно-парафіяльної школи, а в 1911 році він став служити в Ксеніївському храмі заводу Чусовая Пермського повіту.

9 квітня того ж року він був рукопокладений на священника до тієї ж церкви і призначений законовчителем у Заводо-Чусовській земській школі. У 1912 році отця Михаїла перевели до Іллінської церкви в селі Левино Оханського повіту і призначили завідувачем та законовчителем Левинської церковно-парафіяльної школи. Наступного року отець Михаїл був призначений одним із духівників другого благочиння Оханського повіту.

Останнім місцем служіння священномученика Михаїла став Георгіївський храм у селі П’ятигори Чердинського повіту, де колись служив колись його батько. Священик Михаїл Денисов був розстріляний більшовиками у вересні 1918 року.