Священномученик Михайло Денисов, пресвітер p1dv1o317v1ude1av0utrd6g13a23

Священномученик Михайло Денисов, пресвітер

Священномученик Михайло народився 1869 року в селі П’ятигори Чердинського повіту Пермської губернії в сім’ї священика Фотія Денисова, який служив у Георгіївській церкві в цьому селі; батько Фотій помер, коли Михайлу було чотири роки. У 1888 році Михайло закінчив три класи Пермської Духовної семінарії і вступив псаломщиком у Преображенську церкву в село Юксієво Чердинського повіту; у 1893 році його направили служити до Преображенського храму в селі Усть-Косьва Солікамського повіту, у 1894 році – до Олександро-Невського храму в село Юсьва того ж повіту. 10 серпня 1897 року його висвятили на диякона до Олексіївського храму в селі Єгва Солікамського повіту і призначили вчителем і закономірним учителем школи грамоти Єгвинської парафії. У 1900 році його перевели до Хрестовоздвиженського храму в селі Бондюг Чердинського повіту і в 1901 році призначили вчителем земського училища. У 1904 році диякона Михайла було переведено до Хрестовоздвиженського храму в село Силвинське Кунгурського повіту і призначено за самовчителем церковно-парафіяльної школи, у 1911 році – до Ксеніївського храму заводу Чусовая Пермського повіту. 9 квітня 1911 року його висвятили на священика до тієї ж церкви і призначили законовчителем у Заводо-Чусовській земській школі. У 1912 році отець Михаїл був переведений в Іллінську церкву в село Левино Оханського повіту і призначений завідувачем і законовчителем Левинської церковно-парафіяльної школи. У 1913 році отець Михайло був призначений одним із духівників 2-го благочиння Оханського повіту. Останнім місцем його служіння став Георгіївський храм у селі П’ятигори Чердинського повіту, в якому служив колись його батько. Священик Михайло Денисов був розстріляний більшовиками у вересні 1918 року.