Священномученик Михаїл Каргополов, пресвітер p1dqc1u5qd1sf7112f1n491oh310703
Житія святих,  Січень

Священномученик Михаїл Каргополов, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 18-й день / 22-й день (Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської) (перехідна) / травня на 29-й день (Собор святих Красноярської митрополії)

Священномученик Михаїл (Каргополов) служив священником у селі Петровське Ачинського повіту Єнісейської губернії. До прийняття сану він був офіцером козачих військ. Більшовики заарештували його 31 січня 1919 року. Від’їхавши трохи більше ніж за кілометр від села, червоноармійці зупинили коней, витягли священника із саней, зірвали з нього шубу і зажадали, щоб він зняв із себе хрест. Отець Михаїл відмовився. Тоді вони спробували силою вирвати із рук священника хрест, але безуспішно. Стискаючи в руках хрест, священник молився і говорив: “Не відають бо, що творять!” Один із катів вистрілив впритул йому в голову. Отець Михаїл упав, і вони стали стріляти в нього, випустивши зарядів двадцять, поки не вбили.
17 березня 1919 року в Благовіщенській церкві міста Красноярська єпархіальним архієреєм у співслужінні численного духовенства було здійснено урочисте відспівування священника. Тіло пастиря-мученика було поховано поруч із Благовіщенською церквою.