Житія святих,  Січень

Священномученик Леонтій Клименко

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день – Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / січня на 29-й день

Священномученик Леонтій Андрійович Клименко народився 1887 року. Закінчив курс у Піщанському народному училищі Харківської губернії. Служив священником у селі Євгенівка Верненського повіту Семиреченської області (нині село Маловодне).

Більшовики звинуватили отця Леонтія в контрреволюційних виступах, у глузуваннях над партією комуністів, у зберіганні бойових припасів і у відмові молоти хліб комуністам. У ніч на 12 лютого 1920 року його розстріляли разом із ще шістьма мучениками. Їхні понівечені тіла поховали в безвісній могилі поблизу станиці Талгар.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.