Священномученик Леонід Бірюкович, пресвітер p1aqecqgiggq0c1i6lnk911f773
Житія святих,  Серпень

Священномученик Леонід Бірюкович, пресвітер

Місяця серпня на 12-й день

Священномученик Леонід Бірюкович, протоієрей († 1937 р.) народився 1864 року в селі Ухвала Борисівського повіту в сім’ї священнослужителя. Закінчив Мінську Духовну Семінарію.
У 1899 році прийняв сан священика і був призначений настоятелем церкви Успіння Божої Матері в села Бродець Ігуменського повіту. Тридцять сім років служив батюшка в цьому маленькому селі, загубленому серед лісів і боліт, але й там заарештовували його кілька разів. Уперше – 1934 року за те, що він зберігав удома кілька монет царського карбування. У 1935 році його знову заарештували. Справа була така. Дізнавшись про намір влади закрити храм, він зумів підняти народ на його захист і організував його оборону. Три доби чинили опір місцеві жителі, цілодобово охороняючи храм. Але сили були нерівні й більшовики взяли гору: церкву закрили. Отець Леонід був засуджений до шести років ув’язнення в концтаборі. У зв’язку з різким погіршенням здоров’я його змушені були звільнити. Повернувшись у село, батюшка зайнявся збором підписів за відкриття храму, і незабаром його заарештували знову. Батюшка відмовився давати свідчення представникам Н. К. В. Д., після чого його стали жорстоко бити. Його розстріляли в Мінську 20 серпня 1937 року.