Житія святих,  Січень

Священномученик Константин Звєрєв

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день – Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / січня на 29-й день

Священномученик Костянтин Іванович Звєрєв народився 1881 року в сім’ї священника Софійського собору міста Вірного (нині Алма-Ата). Закінчив 3 класи Ташкентської вчительської семінарії.

Служив псаломщиком в Успенській церкві села Пахомівка Пронського повіту Рязанської губернії. Пізніше був призначений псаломщиком до Софійського собору міста Вірного.

У 1905 році переведений до Микільської церкви станиці Софійської (нині місто Талгар) Верненського повіту Семиреченської області, а наступного року висвячений у сан диякона до тієї ж церкви.

11 лютого 1920 року отець Костянтин заступився за настоятеля Талгарської церкви протоієрея Іоанна Гранітова під час його арешту і нелюдських тортур. За це більшовики його порубали шашками (четвертували). Останки священномученика склали в мішок і кинули в яр біля кладовища, де проводилися розстріли.

Священномученик Костянтин Звєрєв причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.