...
Житія святих,  Грудень

Священномученик Костянтин Некрасов

Місяця грудня на 2-й день

Священномученик Костянтин Микитович Некрасов народився 1872 року в місті Можайську Московської губернії в сім’ї псаломщика. Закінчив Віфанську духовну семінарію. Був висвячений на священика до Знам’янського храму села Холми Звенигородського повіту. Служив настоятелем церкви Іллі Пророка в Іллінській (Лужецькій) слободі. Через деякий час був призначений настоятелем Нікольського собору і благочинним Можайського округу.

У 1923 році отця Костянтина заарештували за активну церковну діяльність і засудили до 2 років заслання в місто Березов Тобольської губернії. Повернувшись із заслання, він став служити в храмі Покрова Божої Матері в селі Алексино Рузського району.

У 1930 році співробітнику ОДПУ подали донос, у якому йшлося, що отець Костянтин своєю діяльністю заважає заходам радянської влади. Було допитано деяких жителів села Олексино, які вороже ставилися до Церкви, які дали неправдиві свідчення проти священика, звинувачуючи його в протидії колгоспам і хлібозаготівлям і виголошенні антирадянських проповідей. Отця Костянтина заарештували. На допиті священик ґрунтовно пояснив, що ніякої антирадянської діяльності не здійснював, не зривав хлібозаготівель, його справа – вчити паству жити по-християнськи. У підсумку отець Костянтин був засуджений до 3 років заслання в Казахстан, яке він відбував у Семипалатинську. Повернувшись із заслання 1933 року, отець Костянтин був призначений служити в храм Іллі пророка в Можайську.

5 грудня 1937 року священика знову заарештували й ув’язнили в можайській в’язниці. На допиті винним себе в контрреволюційній діяльності отець Костянтин не визнав і нікого не обмовив. 9 грудня 1937 року трійка НКВС у Московській області засудила священика Костянтина Некрасова до розстрілу. Розстріляний 15 грудня 1937 року і похований у безвісній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.