Священномученик Корнилій Сотник, єпископ p1dljq3jls1giu18ee1hdb15gcdi83
Житія святих,  Вересень

Священномученик Корнилій Сотник, єпископ

Місяця вересня на 13-й день

Єпископ Кесарії Палестинської. Раніше був язичником, але вирізнявся глибоким благочестям і добрими справами, про що свідчить святий євангеліст Лука (Діян. 10:1). Господь не знехтував його доброчесним життям і привів до пізнання істини через просвітлення світлом віри Христової.

Одного разу, коли Корнилій молився у своєму домі, йому постав Ангел Божий і повідомив: “Молитви твої і милостині твої взидоша на пам’ять перед Богом. Поклич Симона, що зветься Петром, той промовить тобі дієслова, у них же спасешся ти й увесь дім твій (Діян. 10:4-6). Корнилій точно виконав наказ Ангела. Апостол Петро, який отримав у дивовижному видінні настанову оголосити Корнилія словами євангельського вчення, прибув до нього і проповідував Розп’ятого Христа. Під благодатним впливом Святого Духа Корнилій увірував у Христа і хрестився разом зі своїми родичами. Він був першим із язичників, який прийняв Хрещення. Будинок його було перетворено на церкву.

Св. Корнилій багато потрудився для поширення віри Христової. Деякий час він розділяв праці апостола Петра і поставлений був ним єпископом Кесарії Палестинської. Св. Корнилій закінчив свої проповідницькі подвиги в Скепсії, де він здійснив багато чудес і після багатьох страждань від язичників мирно помер у глибокій старості.

Тропарь священномученику Корнилию Сотнику, глас 4

И нра́вом прича́стник,/ и престо́лом наме́стник апо́столом быв,/ дея́ние обре́л еси́, богодухнове́нне,/ в виде́ния восхо́д:/ сего́ ра́ди, сло́во и́стины исправля́я,/ и ве́ры ра́ди пострада́л еси́ да́же до кро́ве,/ священному́чениче Корни́лие,/ моли́ Христа́ Бо́га,// спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак священномученику Корнилию Сотнику, глас 4

Во святи́телех благоче́стно пожи́в,/ и муче́ния путь проше́д,/ и́дольския угаси́л еси́ же́ртвы,/ и побо́рник быв твоему́ ста́ду богому́дре./ Те́мже тя почита́юще та́йно вопие́м ти:/ от бед изба́ви ны при́сно твои́ми моли́твами,// о́тче наш Корни́лие.

Тропaрь мч7ника, глaсъ т0йже:

И# нрaвwмъ причaстникъ, и3 прест0лwмъ намёстникъ ґпcлwмъ бhвъ, дэsніе њбрёлъ є3си2, бGодохновeнне, въ видёніz восх0дъ: сегw2 рaди сл0во и4стины и3справлsz, и3 вёры рaди пострадaлъ є3си2 дaже до кр0ве, сщ7енномч7ниче корнjліе, моли2 хrтA бGа, сп7сти1сz душaмъ нaшымъ.