Священномученик Константин Бажанов, пресвитер p18cgj714bhln19bhtmq115v1u2r3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Константин Бажанов, пресвитер

Місяця грудня на 10-й день

Протоієрей Костянтин Бажанов народився 3 червня 1879 року в селі Селищі в родині псаломщика. В 1900 закінчив повний курс Рязанської духовної семінарії і в серпні того ж року визначений учителем Карамишевської двокласної школи. 14 жовтня 1902 року Преосвященним Володимиром (Благорозумовим), єпископом Михайлівським, вікарієм Рязанської єпархії, визначений на священиче місце до церкви села Колесникове і 24 листопада того ж року висвячений у священика. З 1903 року батько Костянтин був законоучителем відразу кількох земських шкіл: у селі Норвінів, селі Акулово і селі Колесникове. У шлюбі з дружиною Євгенією Миколаївною він мав сімох дітей; синів – Володимира та Миколи та дочок – Ганну, Клавдію, Антоніну, Зінаїду та Олександру.
Усі 35 років пастирського служіння о. Костянтин віддав одному приходу Архангельської церкви села Колесникове, яка була побудована на народні гроші у 1895 році. Батюшка мав великий авторитет у парафіян, оскільки був людиною освіченою, чуйною і працьовитою. Крім виконання пастирського послуху в церкві, він сам господарював, чим, природно, був близький селянству.
За такого великого сімейства господарство отця Костянтина було дуже скромним: кінь, дві корови та свиня та будинок з надвірними спорудами. У 1929 році селянство і духовенство було оподатковано непосильними податками. Країною прокотилася чергова хвиля розкуркулювання. У цей час втратила своє господарство і родина батька Костянтина Бажанова. Звичайно, не маючи можливості сплатити нездійсненні податки, він був «1931 року народним судом засуджений за невиконання держзобов’язань на півтора роки позбавлення волі» і, як записано в протоколі допиту, «покарання відбув повністю».
Вдруге протоієрей Костянтин Васильович Бажанов був заарештований 19 вересня 1937 як активний учасник контрреволюційної організації. На слідстві категорично відкинув усі звинувачення, але, незважаючи на це, 6 грудня 1937 року було засуджено до розстрілу.