...
Житія святих,  Вересень

Священномученик Ісмаїл Кудрявцев, пресвітер

Місяця вересня на 10-й день

Священномученик Ізмаїл народився 1876 року в селі Садунове Кімрського повіту Тверської губернії в сім’ї селянина Івана Кудрявцева. Закінчив три класи церковно-парафіяльної школи. Був призваний до армії, де прослужив у званні старшого унтер-фіцера з 1898 до 1902 року, коли був демобілізований і повернувся додому. З 1908 по 1910 рік служив урядником в одному з сіл Кімрського повіту. Після революції 1917 року обрав шлях церковного служіння і був висвячений у сан священика. Під час гонінь початку тридцятих років був заарештований і засуджений до п’яти років заслання, але через два роки йому через хворобу дозволили повернутися на батьківщину, і він став служити в храмі села Архангельського Кімрського району.
Початок 1937 року ознаменувався закриттям храмів. Кімрський райвиконком розпорядився про закриття храму в селі Архангельському під вигаданим приводом його аварійного стану. Отцю Ізмаїлу вдалося відстояти храм, але 7 серпня 1937 року НКВС заарештував його. Було допитано культпрацівника села, який показав:
– Мені відомо, що служитель релігійного культу, колишній куркуль-лишенець Кудрявцев Ізмаїл Іванович, який проживає в селі Архангельському Кімрського району, серед віруючих систематично веде антирадянську агітацію, спрямовану проти радянської влади. Мені відомо, що Кудрявцев Ізмаїл Іванович, всупереч рішенню президії Кімрського РІКу на початку 1937 року (у ньому було зазначено про негайне закриття церкви з огляду на її технічну непридатність, що могла спричинити нещасні випадки під час служіння), зорганізував вірян на невиконання зазначеного рішення і закликав вірян до непокори радянській владі.
8 серпня було складено обвинувальний висновок і справу передано до Трійки НКВС, яка 20 вересня винесла постанову – розстріляти священика. Священик Ізмаїл Кудрявцев був розстріляний через два дні, 23 вересня 1937 року.
Зарахований до лику святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.