...
Березень,  Житія святих

Священномученик Іриней, єпископ Сирмійський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця березня на 26-й день

Священномученик Іриней постраждав під час гоніння на християн за римських імператорів Діоклітіана і Максиміана (284-305).

Він був пресвітером, разом із дружиною виховував дітей у християнському благочесті й користувався великою повагою за свою освіченість і суворий спосіб життя.

Пізніше його поставили єпископом у місто Сирмій у Паннонії (сучасна Сербія). За палку проповідь Христової віри він був схоплений і постав перед правителем Пробом. За відмову зректися Христа і принести жертву язичницьким ідолам святого віддали на муки. Очевидцями катувань були батьки, родичі та друзі святителя, які намагалися вмовити його підкоритися, але мученик залишався непохитним. Після жорстоких мук святий сповідник довго перебував у темниці. Проб намагався зломити волю мученика, умовляючи його зберегти своє життя заради синів. Але мученик відповів: “Сини мої вірують у Бога, Який подбає про них, мене ж ніщо не змусить зректися мого Христа”. Правитель наказав кинути святого в річку. Мученика привели на міст через річку Саву, де він, ставши на коліна, востаннє звернувся з молитвою до Господа про паству Сирмійської Церкви. Після молитви священномученику Іринею відтяли голову, а тіло кинули в річку.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь священномученику Иринею, епископу Сирмийскому, Сербскому, глас 8

Жи́знь твою́ целому́дренно соверши́л еси́, ничто́же на земли́ па́че Христа́ предпоче́т, ра́дуяся, вше́л еси́ на му́ченическое благосла́вие, проти́вяся мучи́теля повеле́нию, яви́лся еси́ венцено́сец свяще́нный, и́бо Христо́с возме́здие тебе́ дарова́ и всели́ тя в Ца́рство Небе́сное.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку