Священномученик Іполит, єпископ Остінський, і з ним мученики Кенсорін, Савін, Хрисія та інші 20 мучеників p1b8ebbj6ak60q7452j1o9v1otk3
Житія святих,  Січень

Священномученик Іполит, єпископ Остінський, і з ним мученики Кенсорін, Савін, Хрисія та інші 20 мучеників

Місяця січня на 30-й день

Священномученик Іполит, мученики Кенсорин, Савін, Хрисія діва та інші 20 мучеників постраждали в III столітті.

Святий Кенсорін був першим сановником за царювання римського імператора Клавдія II (268-270). За доносом він був узятий і ув’язнений у темницю за віру в Христа. Тут він Іменем Господа Ісуса Христа воскресив померлого, після чого навернулися до Христа 20 воїнів – темничних вартових. Разом зі святим Кенсоріном вони були обезголовлені. Тоді ж було приведено до допиту дівицю Хрисію, яка мужньо сповідувала себе християнкою і була піддана мукам. Після звірячих катувань її втопили в морі.

Святого Савіна били важким молотом, а потім підвісили на дереві і палили тіло вогнем. У муках він віддав Господу святу душу.

Зі святою Хрисією постраждали: Філікл, Максим, Геркулін, Венерій, Стіракін, Міна, Коммод, Єрм, Мавр, Євсевій, Рустик, Монагрей, Амандін, Олімпій, Кіпр, Феодор, Трівун, Максим пресвітер, Архелай диякон та Кірін єпископ.

Святий Іполит, єпископ Остії, Римської пристані при гирлі Тибру, дізнавшись про страждання мучеників, незважаючи на свої похилі роки, з’явився на суд і викрив мучителя в нелюдськості, називаючи його кровопивцем. Розлючений суддя віддав святого єпископа на муки. Після довгих катувань його зв’язали по руках і ногах і кинули в море.