Священномученик Іосиф Сиков пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 14-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця січня на 29-й день — Собор Єкатеринбурзьких святих

Священномученик Іосиф — Іосиф Фомич Сиков — народився 1873 року. У 1907 році він закінчив місіонерську школу, а за кілька років був висвячений на диякона. Отець Іосиф служив у Іоакинфській церкві Висимо-Уткинського заводу Верхотурського повіту Єкатеринбурзької єпархії.

У 1914 році диякон Іосифа був рукопокладений на священника до Знам’янської церкви Верхньотагільського заводу Єкатеринбурзького повіту Пермської губернії. Перший храм тут побудували в 1753 році, але після пожежі 1861 року, коли вигоріла більша частина селища і самого заводу, було споруджено кам’яний Знам’янський храм, у якому шанованою святинею була ікона Божої Матері «Знамення», котра вціліла після пожежі. З цим образом декілька разів на рік урочисто звершувалися хресні ходи до сусідніх сел, у кожному із яких ікона перебувала від одного тижня до трьох.

На початку ХХ століття парафіян було близько п’яти тисяч осіб. Тут і звершував служби, і жив отець Іосиф зі своєю великою сім’єю (дітей у нього було восьмеро осіб), тут і прийняв мученицьку кончину: він був розстріляний безбожниками-більшовиками 14 червня 1918 року.