Священномученик Іосиф Сиков, пресвітер p1dv71i1n9iuqrso166t11u8d2i3

Священномученик Іосиф Сиков, пресвітер

Священномученик Іосиф – Іосиф Хомич Сиков – народився 1873 року; 1907 року він закінчив місіонерську школу, а за кілька років його висвятили на диякона, і він служив у Іоакинфській церкві Висимо-Уткинського заводу Верхотурського повіту Єкатеринбурзької єпархії.
У 1914 році диякона Іосифа висвятили на священика до Знам’янської церкви Верхнетагільського заводу Єкатеринбурзького повіту Пермської губернії, розташованого “при верхів’ї річки Тагіл, на східному схилі Уралу, між двома його гірськими розгалуженнями, за 80 верст… від Єкатеринбурга. Гори, що оточують завод і вкриті густим хвойним лісом, – писали про ті місця сучасники на початку ХХ століття, – з їхніми чудернацькими формами та розгалуженнями, і річка Тагіл, яка немов би перерізає поселення на дві половини – одну низинну, іншу піднесену, роблять місцевість мальовничою. Першими поселенцями заводу, як і на всіх уральських заводах, були люди засланці та розкольники, які втекли в Уральські гори і ліси з метою сховатися від переслідування уряду. Потребуючи робочої сили, будівельники всіх уральських заводів охоче користувалися цими гнанимими людьми – тим більше що вони в більшості виявлялися відмінними працівниками”.
Перший храм тут побудували 1753 року, але після пожежі 1861 року, коли вигоріла більша частина селища і самого заводу, було споруджено кам’яний Знам’янський храм, у якому шанованою святинею була ікона Божої Матері “Знамення”, що збереглася від пожежі. З цим образом кілька разів на рік урочисто відбувалися хресні ходи в сусідні села, у кожному з яких ікона перебувала від одного тижня до трьох. Усіх парафіян на початку ХХ століття було близько п’яти тисяч осіб. Тут і звершував служби, і жив отець Йосип зі своєю великою сім’єю (дітей у нього було восьмеро осіб), тут і прийняв мученицьку кончину – він був розстріляний безбожниками-більшовиками 14 червня 1918 року.