Березень,  Житія святих

Священномученик Іоанн Знаменський, пресвітер

Місяця березня на 8-й день

Священномученик Іоанн народився 8 березня 1868 року в селі Владикіно Санкт-Петербурзького повіту Санкт-Петербурзької губернії в сім’ї священника Василя Знаменського. У 1882 році він закінчив Білозерське духовне училище Новгородської єпархії та 1887 року був призначений псаломщиком до Троїцької церкви в селі Варнакушки тієї ж єпархії. У 1898 році Іван Васильович переїхав до Туркестанської єпархії і був призначений у Покровський храм у селі Покровка Пржевальського повіту. У 1902 році він був переведений у Георгіївський храм у село Токмак Пишпекського повіту.
1903 року Івана Васильовича висвятили на священника до храму в селі Георгіївка Пишпецького повіту і призначили законовчителем церковнопарафіяльної школи. Через рік отець Іоанн був переведений до храму Михаїла Архангела в станицю Голубівську Джаркентського повіту і призначений за самовчителем у церковнопарафіяльній школі станиці. У 1906 році він був переведений у село Георгіївка Пишпекського повіту.
Священник Іоанн Знаменський був розстріляний безбожниками-більшовиками 1923 року в місті Талди-Курган і похований у безвісній могилі.