Священномученик Іоанн Яковлєв, пресвітер p1e1hmroj376kch61h6l1co815lq3
Житія святих,  Вересень

Священномученик Іоанн Яковлєв, пресвітер

Місяця вересня на 15-й день

Священномученик Іоанн Яковлєв народився 11 листопада 1866 року в селянській родині села Новоєгорликського Ставропольської губернії. Служив у Миколаївському храмі міста Єйська, Богословській церкві станиці Новомиколаївської, Даниловському храмі Ставрополя, Дмитрівській церкві Катеринодара. Викладав Закон Божий у Катеринодарському єпархіальному жіночому училищі. Був призначений представником від духовенства в Катеринодарську міську Думу. Був одружений, мав чотирьох дітей.
Заарештували батюшку вночі 16 вересня 1921 року за листування з висланими священиками. На захист отця Іоанна піднялася вся парафія Дмитрівської церкви Краснодара. Віряни відправили лист на захист свого пастиря. Вони писали: “Священик Іоанн Яковлєв, проживаючи поруч понад 20 років, нам близько і добре відомий як людина, яка завжди ставиться з любов’ю до людей, будучи духовним пастирем на шляху добра, совісті і честі. Він сіяв добре і розумне, корисні настанови в дусі християнства”. Але 23 вересня 1921 року було винесено рішення трійки про вищу міру покарання. 28 вересня отець Іоанн був розстріляний. Похований у Краснодарі в невідомій могилі.