Житія святих,  Серпень

Священномученик Іоанн Воронець, пресвітер

Місяця серпня на 7-й день

Священномученик Іоанн Воронець, протоієрей († 1937 р.) народився 20 червня 1864 року в сім’ї священика села Холопеничі Борисівського повіту. Закінчив Мінську Духовну Семінарію. У 1888 році він був висвячений у священики. Служив батюшка в містечку Сміловичі Мінської губернії.
У 1930 році він у проповідях висловлювався проти політики пограбування селян, яку проводила влада. Це і стало причиною його арешту у квітні 1930 року. Після заслання, яке він відбував у Чернігові, отець Іоанн повернувся в Смиловичі і знову став служити в Георгіївській церкві. Його стали часто викликати на нічні допити в НКВС, як правило, напередодні якогось церковного свята.
У 1935 році церкву в Сміловичах закрили. Батюшка став служити таємно. Коли почався Всесоюзний перепис населення, він закликав, щоб люди в анкетах записувалися віруючими, сповідуючи таким чином Ісуса Христа. У липні 1937 року батюшку заарештували. Під час допитів він нікого не назвав, винним себе не визнав. Протоієрей Іоанн Воронець був розстріляний у свято Преображення Господнього 1937 року.