Житія святих,  Вересень

Священномученик Іоанн Василевський, пресвітер

Місяця вересня на 4-й день

Священномученик Іоанн Миколайович Василевський народився 1869 року в сім’ї сільського псаломщика у Тверській губернії. Після закінчення Тверської духовної семінарії його висвятили в сан священика, він служив у соборі міста Весьегонська. У 1922 році його вперше заарештували, звинуватили в опорі вилученню церковних цінностей, засудили до одного року ув’язнення, але незабаром звільнили за касаційною скаргою.

У 1927 році заарештований вдруге за “поширення серед несвідомих верств населення контрреволюційних і провокаційних чуток. У церкві з амвона виголошував контрреволюційні проповіді”. Але справу незабаром було припинено за недостатністю доказів.

У тридцятих роках отець Іоанн служив у Бежецьку в Благовіщенській церкві, православну громаду якої складали черниці колишнього тут іще недавно монастиря.

У ніч із 14 на 15 серпня 1937 року його заарештували “за створення контрреволюційного угруповання церковників і проведення антирадянської роботи, спрямованої на організацію опору населення зачиненню церков і зняттю дзвонів, зрив колективізації в районі”. Того ж дня допитаний і ув’язнений у Бежецьку в’язницю. 13 вересня 1937 року трійка НКВС постановила розстріляти священика. Священик Іоанн Василевський був розстріляний 17 вересня 1937 року. Похований у безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.