Священномученик Іоанн Соловйов, пресвітер p1e2bae27k1bo81vt51sh616csbt43
Житія святих,  Липень

Священномученик Іоанн Соловйов, пресвітер

Місяця липня на 27-й день

Священномученик Іоанн Соловйов народився 26 січня 1894 року в селі Миколаївка Михайлівського повіту Рязанської губернії в сім’ї псаломщика Михайла Соловйова. Навчався в Рязанській Духовній семінарії. У 1912 році вступив псаломщиком до храму в селі Красне Пронського повіту Рязанської губернії. У 1917 році Іван Михайлович був висвячений у сан диякона до храму в селі Апонитищи Зарайського повіту Рязанської губернії. У 1930 році диякона Іоанна було висвячено на священика до храму Різдва Богородиці в селі Кончаково Луховицького району Московської області.
Наприкінці листопада 1937 року були допитані чергові свідки, зокрема голова сільради, які дали необхідні слідчому свідчення, і 16 грудня 1937 року батька Іоанна заарештували, ув’язнили в одній із в’язниць Коломенського району і наступного дня допитали.
– Слідству відомо, що ви, будучи незадоволеними існуючим ладом, висловлювали контрреволюційний наклеп, пораженські настрої проти радянської влади і терористичні проти комуністів. Чи визнаєте ви це?
– Це я не визнаю.
– Слідству також відомо, що ви закликали населення не голосувати за комуністів. Чи визнаєте ви це?
– Цього не було, це я не визнаю, бо ніколи проти комуністів не говорив і винним себе в цьому не визнаю.
Того ж дня слідство було закінчено. 20 грудня трійка НКВС засудила отця Іоанна до десяти років ув’язнення. Священик Іоанн Соловйов помер 9 серпня 1941 року в концтаборі та був похований у безвісній могилі.