Житія святих,  Вересень

Священномученик Іоанн Софронов, пресвітер

Місяця вересня на 10-й день

Священномученик Іоанн народився 1 січня 1875 року в селі Павловському Тверської губернії в сім’ї селянина Василя Софронова. Був призваний в армію, де служив писарем у полковій канцелярії. Закінчив річні курси при Духовній семінарії. До революції був селянином, а коли настав час гонінь, виявив бажання послужити Церкві і був висвячений у сан священика. Як майже все духовенство, він був 1931 року заарештований за невиконання господарських зобов’язань, накладених на нього державою, і засуджений до одного року виправно-трудового табору.
У храмі села Волоскова о. Іоанн став служити в 1936 році. 26 липня співробітник НКВС допитав представників місцевої влади, вважаючи, що ті дадуть свідчення, які порочать священика.
Цих свідчень було на той час достатньо, щоб заарештувати священика, і 29 липня о. Іоанна заарештували та ув’язнили в Бежецькій в’язниці. Допити почалися відразу ж після арешту. На жаль, у багатьох випадках запис допиту, зроблений слідчим, є єдиним свідченням про життя і мученицький подвиг сповідника віри.
20 вересня трійка НКВС засудила о. Іоанна до розстрілу. Іоанна до розстрілу. Священик Іоанн Софронов був розстріляний 23 вересня 1937 року.
Зарахований до лику святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.