Житія святих,  Серпень

Священномученик Іоанн Смирнов, диякон

Місяця серпня на 5-й день

Священномученик Іоанн народився 16 березня 1887 року в селі Карачарово Московського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Якова Смирнова. Освіту здобув у духовному училищі, а потім із 1910 до 1918 року служив в армії на посаді писаря у званні старшого унтер-офіцера. У 1926 році він був висвячений у сан диякона до Успенського храму в селі Косино Ухтомського району Московської області.
27 листопада 1937 року, в розпал масових гонінь на Церкву, диякона Іоанна заарештували й ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві. 30 листопада отцю Іоанну було зачитано постанову про притягнення його до відповідальності за контрреволюційну діяльність, але, ознайомившись із нею, отець Іоанн відмовився її підписати, бо був абсолютно з нею не згоден.
– Слідство має матеріали, які говорять, що ви вороже налаштовані до радянської влади. Підтверджуєте ви це? – запитав слідчий.
– Ні, цього я не підтверджую, – відповів диякон Іоанн.
– На підставі наявного слідчого матеріалу, показаннями свідків ви викриваєтесь як контрреволюціонер. Дайте з цього питання звіт.
– Я контрреволюціонером не був і контрреволюційної роботи не вів.
– Ви слідству хочете розповісти про вашу контрреволюційну діяльність?
– Про це мені абсолютно нема про що говорити, оскільки я ніякої контрреволюційної діяльності не вів.
– А що ви можете розповісти про контрреволюційну діяльність ваших товаришів по службі?
– Нічого не можу сказати, оскільки цього не помічав.
7 грудня 1937 року трійка НКВС засудила отця Іоанна до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі, і він був відправлений на Далекий Схід. Диякон Іоанн Смирнов помер 18 серпня 1939 року у виправно-трудовому таборі в Амурській області, його поховали в безвісній могилі.