Житія святих,  Січень

Священномученик Іоанн Смирнов

Місяця січня на 1-й день

Священномученик Іоанн Васильович Смирнов народився 1873 року в селі Нові Рачейки (або Нова Рачевка) Самарської губернії в сім’ї священника. Здобув освіту в духовній семінарії. Був висвячений на ієрея і служив у храмах Самарської єпархії.

У листопаді 1937 року отця Іоанна заарештували. Він проходив у груповій справі “Справа архієпископа Олександра (Трапіцина) та ін.”. Самара, 1938 р.” і звинувачувався в “участі в підпільній контрреволюційній церковно-сектантській організації”. Жодної провини за собою священник не визнав. Незважаючи на це, його засудили до вищої міри покарання.

Ієрей Іоанн Смирнов був розстріляний разом з архієпископом Олександром та іншими священнослужителями 14 січня 1938 року. Похований у спільній могилі в Куйбишеві.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.