...
Житія святих,  Квітень

Священномученик Іоанн Пригоровський, пресвітер

Місяця квітня на 21-й день.

Священномученик Іоанн народився 4 січня 1875 року в сім’ї паламаря Чернігівської єпархії Омеляна Пригоровського. У 1897 році Іван закінчив Чернігівську Духовну семінарію і був направлений служити псаломщиком у храм у селі Мостове Кубанської області. 28 лютого 1898 року його висвятили на диякона до храму пророка Божого Іллі в станиці Незамаєвська Єйського відділу Кубанської області, а 19 травня того ж року – на священика до церкви хутора Кугоейського тієї ж області та призначили завідувачем і закономірним учителем церковнопарафіяльної школи хутора. З 1898-го по 1903 рік він завідував відкритою ним вечірньою школою для дорослих і вчителював у ній.
6 червня 1903 року отця Іоанна перевели служити в храм в ім’я Різдва Пресвятої Богородиці в село Винодільне Ставропольської губернії та призначили за самовчителем двох училищ Міністерства народної освіти та церковнопарафіяльної школи.
У 1905 році з’їздом духовенства 6-го благочинницького округу Ставропольської губернії його обрали депутатом на єпархіальні та окружні з’їзди, цю посаду він виконував до 1908 року.
У 1908 році отець Іоанн став служити в церкві в ім’я Зішестя Святого Духа в станиці Шкуринська і його призначили завідувачем і за самовчителем церковнопарафіяльної школи станиці та за самовчителем двох училищ Міністерства народної освіти.
17 серпня 1916 року отець Іоанн повернувся служити до храму пророка Божого Іллі в станиці Незамаївська і 30 вересня того ж року був призначений настоятелем цього храму.
Після приходу безбожників до влади почалася громадянська війна і станиці Кубанської області по кілька разів стали переходити то до Білої, то до Червоної армії.
Наприкінці Страсної седмиці 1918 року станиця Незамаєвська була захоплена більшовиками. У Велику Суботу, 21 квітня (4 травня), до храму, де звершувалося богослужіння, увірвався загін червоноармійців, і отця Іоанна було заарештовано і виведено більшовиками на площу перед храмом. Вбивці з лайкою накинулися на священика. Отця Іоанна жорстоко побили, понівечили йому обличчя і, закривавленого і ледь живого, витягли за околицю і тут по-звірячому вбили, заборонивши жителям станиці його ховати.

Знайшли помилку