...
Житія святих,  Грудень

Священномученик Іоанн Миронський, пресвітер

Місяця грудня на 18-й день

Священик Іван Миколайович Миронський (Мироновський) народився у селі Руські Юрткулі Самарської губернії у 1877 році. Вперше його заарештували в 1929 році, але на той раз під вартою він пробув не більше 5 днів і був випущений. Другий арешт був 6 квітня 1936 року. На момент арешту він працював теслею, мав дружину та синів: Павла, Олександра, Дмитра. Отця Іоанна звинуватили у тому, що він “член до-р групи, займався а/з агітацією”. Настав вирок: 5 років посилання в Казахстан. Термін заслання засланий священик відбував у селі Орлівка Чаянівського району Південно-Казахстанської області, де працював садівником. 20 грудня 1937 року отця Івана заарештовано на засланні Чаяновським РВ НКВС. З ним було заарештовано тих, хто проживав разом з ним в Аксайсій ущелині біля с. Орлівка монах Матвєєв Віктор Матвійович та священик Володимир Преображенський. На всіх них було заведено групову “справу контрреволюційної організації церковників Чаяновського р-ну Південно-Казахстанської обл., 1937”. 23 грудня відбувся допит, на якому слідчий допитав отця Івана.
Наведемо витяг з обвинувального висновку: «УДБ НКВС Чаянівського району розкрито групу церковників, яка є філією розкритої та ліквідованої контрреволюційної організації церковників Південно-Казахстанського Обл. УНКВС. Названа організація церковників ставила собі як основне завдання повалення сов. влади та встановлення влади буржуазії з провідною роллю у державі духовенства. Одночасно контрреволюційна організація церковників ставила завдання – організацію підпільних релігійних груп по всіх областях і районах Радянського Союзу з метою підготовки їх на випадок війни до збройного повстання проти СРСР, поширення релігійних поглядів серед населення та протиставлення їх заходам Рад. влади. Контрреволюційна організація церковників очолювалася єпископами Йосипом Петровим, Кирилом Смирновим та Євгеном Кобрановим з основним центром керівництва, що у Південному Казахстані. Розкрита контрреволюційна група церковників у Чаянівському районі влаштувала два нелегальні молитовні будинки, проводила нелегальні відправлення релігійних обрядів, розповсюджувала релігійні вірші. На підставі викладеного звинувачуються: Миронський Іван Миколайович – у тому, що будучи учасником контрреволюційної організації церковників створив нелегальний молитовний будинок, нелегально проводили релігійні обряди. Винним не визнав себе».
30 грудня 1937 року отця Івана Миронського було засуджено до вищої міри покарання. Його розстріляли 31 грудня 1937 р. разом з ченцем Віктором (Матвєєвим) і священиком Володимиром Преображенським о 24 годині. Місце поховання священномучеників невідоме.

Знайшли помилку