Священномученик Іоанн (Флєров) i 1
Житія святих,  Вересень

Священномученик Іоанн (Флєров)

Місяця вересня на 21-й день

Священик Іоанн Флєров був будівельником та першим служителем храму Архангела Михаїла у селі Сім’яни Васильсурського повіту Нижегородської губернії. Церква була збудована та освячена незадовго перед революцією 1917 року. Освятивши храм, о. Іоанн сказав: “Моя церква довго стоятиме, і ніхто до неї не підступиться”. Це виповнилося, але сам настоятель узимку 1918 року був заарештований і відправлений у Васильсурськ; йому було тоді сорок років.
У Васильсурській в’язниці його довго мучили, часто викликали на допит, вимагаючи зречення Христа та священичого сану. Священик не погодився. І тоді о. Іоанна вивели на цвинтар і наказали копати могилу. Викопавши, він почав молитися. І коли скінчив, сказав: “Я готовий”. Він був убитий залпом у спину.
Після його смерті храм знайшов предстателя перед Богом. Довго не могли безбожники закрити його, а коли закрили, не змогли розорити, а хотіли, бо храм був докірливою пам’яткою народного будівництва – були ще живі самі будівельники та селяни-жертвувальники.
Але парафіяни не віддавали ключів. Прийде до Тетяни, хранителька ключів, віруюча подруга і скаже:
– Тетяно, все одно нас заберуть із тобою.
– Ну і хай заберуть, підемо не за кого, а за Бога, – відповість Тетяна.
В один із гонінь хитрий голова сільради закликав Тетяну до себе і сказав:
– Тетяно, ключ у тебе, давай, треба церкву відкривати.
– Брешете, церкву ви зараз відкривати не будете, не дам вам ключа. Хоч садіть мене і всю мою купу, а не дам вам ключа, доки не об’явите, що в церкві буде служба.
Голова відступився, і церква не зруйнована достояла до свого відкриття в сорокових роках.