Священномученик Іоанн Будрін пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 21-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне)

Священномученик Іоанн — Іван Георгійович Будрін — народився 1866 року. 1886 року він закінчив Пермську духовну семінарію, 1889 року був висвячений на священника до Покровської церкви села Верхній Яр Шадринського повіту Пермської губернії. У 1902 році отець Іоанн був призначений катехізатором на 1903 рік. У 1908 році був нагороджений камилавкою.

Після захоплення влади в країні безбожниками найжорстокіші гоніння на Церкву припали на Єкатеринбурзьку і Пермську єпархії. Незважаючи на жорстокі звичаї, що пробудилися й зміцніли під час громадянської війни, мужній пастир безбоязно став викривати безбожників-більшовиків за їхні беззаконня. 21 червня 1918 року він був ними жорстоко закатований. Перш ніж убити, кати висмикували у нього волосся із бороди і голови.