...
Березень,  Житія святих

Священномученик Іоанн Блюмович, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця березня на 31-й день

Священномученик Іоанн народився 1888 року у Варшаві в сім’ї робітника Олександра Блюмовича. У 1918 році Іван Олександрович переїхав із дружиною до Москви. Незабаром його висвятили на священника. З 1926-го до 1929 року він служив священником у місті Кривий Ріг в Україні, а з 1929 року – у храмі в місті Оріхові Запорізької області. З 1935 року він став служити в Покровському храмі в місті Судаку в Криму.

Отець Іоанн був заарештований 29 липня 1937 року і переправлений спочатку до в’язниці у Феодосії, а потім до в’язниці в Сімферополі. Його арешт було здійснено в рамках боротьби безбожної держави з Православною Церквою. Але, заарештувавши, треба було арешт обґрунтувати, і начальник Судакського відділу НКВС став прискіпливо розпитувати отця Іоанна про його знайомих і родичів. Не підозрюючи поганого, отець Іоанн розповів, з ким знайомий і хто його родичі. Начальника НКВС цікавили здебільшого знайомства, що мали стосунок до будинку відпочинку Міністерства оборони. Викликані на допит свідки показали, що священник часто спілкувався з робітниками будинку відпочинку, говорив їм про віру в Бога, і це призвело до того, що багато хто з них охрестився. З’ясувавши, що син священника проживає в Польщі, начальник Судацького відділу ще більше впевнився в намірі висунути священникові обвинувачення в шпигунстві. Але отець Іоанн це звинувачення категорично відкинув.

9 жовтня 1937 року співробітники НКВС заарештували місцевого музиканта, який працював піаністом у санаторіях Судака, і погрозами примусили його підписати, що священник Покровської церкви Іоанн Блюмович займається шпигунською діяльністю та завербував його до фашистсько-шпигунської організації, що діє в інтересах Німеччини, оскільки сам піаніст був за національністю німцем.

Між священником і лжесвідком було влаштовано очну ставку, на якій лжесвідок заявив, що підтверджує, що “його Блюмович завербував до контрреволюційної фашистської шпигунської організації, перебуваючи в нього на квартирі наприкінці березня 1937 року”.

– Ви визнаєте, що ви його завербували в шпигунську фашистську організацію? – запитав священника слідчий.
– Ні, не визнаю, – відповів отець Іоанн.

10 лютого 1938 року слідство було закінчено, і 14 лютого трійка НКВС засудила священника до розстрілу.

Священник Іоанн Блюмович був розстріляний 13 квітня 1938 року і похований у загальній невідомій могилі на околиці Сімферополя.

Знайшли помилку